Intercanis Brno 2015

27.6.2015 jsme se účastnili MVP Intercanis v Brně.

Tato výstava pro nás byla „vyjímečná“ ze spousty důvodů. Bohužel to tentokrát Ryjánkům na výstavu nevyšlo, ale sami jsme tam nezůstali. Došli lidští zástupci Elenya Narmo a ten nejmladší byl ten den skorosaarloosek takže zastoupil „holky“ na výbornou :-). Alasenka a samozřejmě i Altajek byli nejvíc nadšení z Lenči, protože to je prostě Lenča 😀 (ale my vůůůůbec nežárlíme 😉 ). Po bouřlivém přivítání by už výstava pro ty naše čtyřnožce mohla klidně skončit. Bohužel si oba museli odbýt i svých pár minut slávy ve výstavním kruhu, z čehož už ovšem ani jeden tak nadšení nebyli. U kruhu jsme potkali i Britečka – Altajkova „synovce“ z CHS Ryjan. Briteček je takový velký zlatíčko po tatínkovi Šedouovi a krasavec po mamince Anivii. Myslím, že se kluci moc rádi viděli. Alasenka bohužel výstavy v hale stále nemusí a tak se snažila být co nejmíň viditelná a nápadná, tak ani neměla náladu na nějaké kamarádění se. On tedy ani Altajek není z výstav zrovna dvakrát nadšený, ale co by pro ty svoje střelený pánečky neudělal. Dokonce si už i zvyká, že do klruhu s ním jde jen páneček a zbytek smečky někde kolem postává či se dokonce panička s Alasenkou ztratí. Výstavy jsou pro saarloosky celkově nepříjemné a účast na nich „protrpí“ každý po svém.

Pro Altajka byla tato výstava navíc vyjímečná i tím, že mu chyběl už jen jeden titu CAC, aby mohl zažádat o titul Českého Grandšampiona.

Chvíli před tím, než měli přijít na řadu saarloosci jsme se s Alasenkou trhly, z čehož teda obě naše zlatíčka zrovna nadšení nebyli, ale doufali jsme (my pánečci), že to Alasence pomůže k lepšímu předvedení. Pánečci míni a život mění. Na naší „osamocené“ holčičí akci jsme potkali spousty príma lidiček a pejsků až jsme se jako správný ženský zakecaly tak, že jsme málem prošvihly našich pár minut „slávy“.  No doběhly jsme do kruhu lehce se zpožděním a smykem :-). Naštěstí byl pan rozhodčí Václavík velmi chápavý za což moc děkujeme. Na rozdíl od Altajka, který se předvedl vcelku bez problémů a nevyhlížel nás za každým rohem ;-), se Alasence vystavování moc nelíbilo a tak jsme se tam spolu dohadovaly, přetahovaly a plížily – to teda jen Alásek, ale já na tom do příště zapracuju ať v tom kočka naša není sama ;-).

Altajek si tedy i přes pánečkovu nervozitu ohledně CACe (přeci jen co kdyby že 😉 ) vyběhal V1, CAC, CACIB a později v „souboji“ s fenkou Elite i titul BOS.
Alasenka si i přes své plížení vyběhala titul V1 a velice pěkný posudek.

Saarloosci si své „odbyli“, pánečci se zdáli také spokojení tak hurá. Ješte jsme všichni společně i s „Elenyáky“ prošli zbytek Brněnského výstavyště, pokochali se ostatními zvířátky, napapkali dobrot, nakoupili další naprosté „nezbytnosti“ do výbavy saarloosků, potkali známe i neznáme lidičky a zvířátka a hurá domů.