Adršpach

30. a 31.7. jsme díky kámošům Cashovi a Dalmíkovi, a hlavně jejich pánečkům, měli možnost užít si krásné chvíle v okolí Adršpachu a v neděli byli dokonce tak hodní, že s námi prošli i turisticky profláklé Adršpašské skály, za což jim moc a moc děkujeme.

Pro nás to byl super výlet a moc jsme si to užili a vtěsnali neskutečně moc zážitků do necelých dvou dnů :-).
Mohli jsme spát v pohádkové chaloupce, smočit nožky v chladivém potůčku – kam se nám podařilo dostat i ty naše jakovlky. Ikdyž Altoušek se nechal hodně přemlouvat a napoprvé si radši vypůjčil „duši“ (opravdu veliká škoda že jsme se tak smáli a nefotili). Udělali si príma prochajdu na pozdní oběd, během které byla nasbírána večere, vyšlápli si na „zříceninku“, někteří čtyřnožci si smočili kožíšky, pokoukali jsme „hopkání na lanech“ (ano jsem neznalá odborných názvů :-/ ). Alásek se s čtyřnohými hostilely pěkně proběhala po loukách a opravdu si to moc užila.
V neděli jsme se nádherně odpočatí a okouzleni výhledem

vydali vláčkem do Adršpachu. Někteří nedočkavci poctivě poslouchali jestli už jede.

Za Adršpašské skály mají Altajek i Alasenka náš obdiv. Nejenže zvládaly davy turistů i v těsnějších místech, pěkně pózovali ale především šli všude s námi a to i po „žebřících“. Původně jsme takovéto „žebříky“ chtěli vynechat, jelikož Alasenka má s „průhlednými“ schody problémy, ale zkusili jsme a jsme opravdu na oba naše jakovlky nesmírně hrdí. Schody zvládli a to i místa opravdu příkrá, takže klobouk dolů a díky za vaši důvěru v nás, jste skvělí. A také jsme bez problémů prošli uzoučkou Myší díru. Prostě úžašná procházka s bezkonkurenčním výkladem našich průvodců. Náš obdiv a uznání také patří Dalmíčkovi, který zvládal žebříky, lozil po skalách,choval se naprosto úžasně a nakonec ještě když my se vezli zpět vláčkem on to zvládl s pánečkem po svých. Je to malý „pan“ úžasňák, který zraje jak dobré víno ;-).
Po skalách jsme se s Cashem a jeho paničkou vydali na oběd a pak hurá vláčkem zpět do chaloupky. Vlkouši si ve vlaku odpočinuli.
A dokonce jsme po cestě vyfešákovali už i tak nádherného Cashe.
Po cestě troška osvěžení u chaloupky a pak už hurá do přicházející bouřky a domů.

Všem Vám moc děkujeme za super skvělé dva dny.