Klubová výstava MB

13.6.2015 jsme se s Altajkem i Alassënkou zůčastnily Klubové výstavy KCHMPP v Mladé Boleslavi.
Po dlouhé cestě, úmorném čekání bez stínu na místě, jsme se jako poslední v kruhu dostali na řadu, aby nám pan rozhodčí Polgár oznámil, že Altajek, který startoval ve třídě vítězů není typickým představitelem Saarloosova vlčáka spíše ČSV a Alassënka, že je typické ČSV. A její koupě byla chyba.

I když Altajek nakonec obdržel V1, CAC, KV, BOB – a tím splnil podmínky pro udělení titulu Šampion KCHMPP, který jsme mu přímo na místě nechali zapsat a on si odvezl obrovský pohár :-), měl pro nás tento jeho úspěch vcelku hořký nádech.

Alassënka si nakonec odvezla vzhledem k tomu, že je typické ČSV pouze VD.

Je škoda, že si pan rozhodčí zřejmě popletl standardy plemene ČSV a SAV, a nedal ani na hospitující paní rozhodčí. A vyjádřil se takto tvrdě. Být neobeznámeným přihlížejícím či majitelem začátečníkem nevím jak by to dopadlo. Takto nás to „jen“ naštvalo. My totiž víme, že naši Saarloosci JSOU Saarloosci, také známe dobře „naše“ chovatele a i předchozí úspěchy a hodnocení z výstav našich zlatíček jasně říkají, že jsou to SAV.

Jen teď nevím, je lepší na výstavě při takovémto posudku a hodnocení lepší mlčet a řešit dodatečně, nebo se ozvat hned a porušit pravidla, ustanovení a řády?

Právo na rozdílný pohled na krásu nikomu ovšem v žádném případě neupírám, není pes ten aby se zalíbil lidem všem :-). Ovšem rozhodčí ať už má k danému plemeni vztah jakýkoli by měl jeho standard v den výstavy znát.