Kraków 2016

19.6.2016 se vystavovali naši jakovlci v Krakówe v Polsku.
Společně s námi jel i kámoš Zlatý retriever Cash z Beskydského kopečka s paničkou, takže cesta i když dlouhá a odstartovaná za brzkého (pro některé značně nedospaného) rána proběhla docela zábavně :-D. Byla trocha statistiky, která nám přejezdem hranic skončila, neboť v Polsku mají kolem dálnic ploty, porovnávání toalet a s nimi i takové ty „Hamletovské“ otázky jako: „jít či nejít“ , „prospět lidstvu neprospět“ :-D, a taaak, dále porovnávání silnic, okolní krajiny i trocha spekulace kolem čeho to jedem a která ta kopule je nejkopulovatější a proč jsou kopule tak kopulovaté? A je nám líto Stáňo, ale na „sůl“ nikomu neskočíme ;-).
Výstaviště jsme našli rychle a bez problémů a Cash s paničkou dokonce měli takovou kliku, že první výstavní hala do které vlezli byla ta jejich :-D. Holt kdo umí ten umí a vlčci pak čumí ;-). Cashík si vybojoval krásné V3 a na rozdíl od nás i posudek.
Pak jsme museli ještě několik hodin čekat, aby se mohli (ne)předvést i Saarloosci. Výstaviště bylo velké a my prošli jen kousek, v tom vedru se nechtělo prostě nic. Ale bylo príma, že všude byly nějaké ty lavory s vodou a i pár „vaniček“ pro pejsky na smočení jsme potkali, čehož Cashík hojně využíval. Saarloosci bohužel nedostali šanci, neboť nám tam vždy vlezl někdo, no řekněme rychlejší. Holt kdo zaváhá se nekoupe. Ale i tak super věc a možná by ji ocenili pejsci (né tak všichni majitelé) v létě na více výstavách.
Jako pánečky naše dušičky potěšil opravdu velký zájem o Saarloosky, někdo poznal někomu se prostě jen líbili. Škoda, že někdy vadily jazykové rozdíly, ale i tak to bylo príma a pánečci povídali a povídali až to nudilo i Saarloosky :-).
Konečně se v 14:55 dostavila naše výstavní pětiminutovka a ačkoli byl kruh velký, venku a kolem málo lidí, Alasence se moc vystavovat nechtělo a prý že radši půjde někam do stínu, bohužel ji páneček s Altajkem zahradili východ a tak musela zůstat v kruhu – chuděrce v tom vedru nedošlo, že ty ohraničující „stuhy“ může klidně podběhnout či přeskočit – a vystavit se. I přes svou útěkovou chvilku dostala ocenění: dokonala(V1), CWC (CAC), Najlepsza Dorosla Suka (nejlepší fena), CACIB a BOS za což vše si z kruhu odnesla Medal zloty.
Altajek ačkoli také unaven se přeci jen pro výstavy „narodil“ takže běhal pěkně a hezky se předvedl za což si z kruhu také odnesl Medal zloty a ocenění: doskonala(V1), CWC(CAC), Najlepszy Dorosly Pies (nejlepší pes), CACIB a BOB.
Ještě nutno dodat, že jak „nás“ tak Cashe posuzovali v kruhu nakonec rozhodčí dva, asiii se zaučovali nebo co my víme ;-).
Ačkoli všichni unavení horkem a pokročilou hodinou jsme ještě počkali do závěreček, kde jsme se nijak neumístili :-D, ale Altajek dostal pohárek.Pak jsme se unaveně odšourali k autu, kde nám bylo předvedeno kolik toho některá nová auta vydrží – ano i několikrát přes hodně, ale fakt hodně, vystouplý kanál. Náš obdiv autu i spolujezdci, ;-).
A pak už hurá domů, vlastně ještě na něco rychlého do bříšek pánečků a pak už hurá domů. Cesta byla, nečekaně, opět dlouhá. A opět nám ji zkrátila trocha statistiky – tentokráte autíček, dokonce jsme měli možnost zažít na vlastní kůži předjíždění z prava při odbočování v pravo. Ještě, že řídil páneček. To a spousta jiného nás přivedlo k debatám o výkladu značek a různých jiných pravidel. Pokochali jsme se opravdu povedenými, jak barevně tak stylem, mosty. Zhodnotili jsme, že my máme šedé mosty a barevná auta, zatímco v Polsku jsou barevné mosty a černo/bílá auta :-D. Vymysleli pár teorií o „pravém“ využití kopulí. Přejezd hranic jsme poznali i bez cedulí ;-), vyzkoušeli jsme si jaké je to zažít na dálnici při povolených 60 km/h nějakou tu horskou dráhu a jeli vstříc domovu a bouřce. Přivolávač blesků, dle jakovlčí posádky, naštěstí neuspěla a my tak nemuseli vyzkoušet faradayovu klec v praxi a doufáme, že to tak zůstane i nadále ;-). Před půlnocí v rodném městě jak na koni – vyložit, naložit, vyložit a hurá ve dvě ráno spát, ještě že jsme měli na takové ponocování několikanoční praxi 😀 a v pondělí možnost dospat co šlo – tedy téměř :-D.
Na fotečky si buď počkejte nebo koukněte na http://altaj-ryjan.rajce.idnes.cz/Krakow_2016/ . Proč když člověk má sebou foťák tak ho nevyužije a když ho nemá tak mobilům dojde paměť nebo baterka? Takže špatné fotky nejsou mou vinou, ale můžou za to mobily 😀 Fakt ;-). Za ty pěkné poděkujte ostatním, kterým ty mobily patřily a po mých „úspěších“ si je promazaly a dobyli :-D.