Výstava v Ostravě

 

9.4.2016 a Národní výstava psů v Ostravě. Nabalit Alasenku, Altajka donutit zůstat doma, přibalit kámoše Cashe a mezi kapkami deště hurá do Ostravy.
Výstaviště v Ostravě je na náš vkus příliš stísněné, parkoviště malé a letos vůbec nekorigované takže super pokrouženíčko, čemuž nepřidají ani „stanovo-klecová městečka“ rozložená kolem kruhů venku i pod střechou. A volba pořadatelů dát Saarloosky opět „dovnitř“ i když jsou kruhy „pod širákem“ což bychom my na rozdil od některých, že Cashi (VD2 – asi za mokrou barvičku), uvítali. Mno jo no. „Naštěstí“ pršelo takže účast i návštěvnost byla lehce pod očekávání, tudíž se dalo vcelku za normálních podmínek pohybovat ;-).
Za Saarloosky se vystavovala Alasenka (V2, res.CAC) a její sestra Azshara (V1, CAC, NV, BOB), která se po dnešku  vydala oficiálně na výstavní dráhu jako Saarlosův ovčák ;-). Obě holky se líbily a to nejen panu rozhodčímu. Bohužel pan rozhodčí nebyl vůbec povídavý, ale posudky dal holkám pěkný :-). Alásek jako obyčejně nechtěla moc běhat – hlavně po koberci a v prostřed kruhu jsem ji zas nenechala běhat já :-D. Máme to spolu trápeníčko. Ale na její obranu musím říct (napsat), že v takto rušném prostředí běhala lépe než jsem doufala ;-).  Mno aspoň jsme mohli jet „brzy“ domů – nebýt neustálého „zakecávání“ se o Saarlooscích.
Dnešek byl fajn a moc jsme si to užili a Monču budem bránit zuby – drápky klidně i před její vlastní Saarlooskou ;-). Všem děkujeme a moc se těšíme na jakékoliv příště.

PS: fotky nebudou (zatím) a vyhlašuji zákaz focení s konkurencí neboť Alásek není škodolibá nýbrž jen neví, že při focení se jazýček musí schovat a ne ho zrovna náhodou nekotrolovatelně nechat vypadávat z tlamičky směrem k ostatním účastníkům    😉