Jeseníky 2015 – SAV dovolená

Od 15.8. do 23.8.2015 jsme měli tu krásnou možnost strávit „pár“ dnů ve společnosti několika ostatních saarloosků a jejich pánečků a ostatních velkých i malých členů dvounohých i čtyrnohých smeček.

Ačkoli pánečkům počasí obzvláště ze začátku týdne nepřálo, saarlooskům to nevadilo a zdáli se být spokojení. Ovšem i přes rozmary počasí a spousty dalších překážek se pánečci a lidové ukázali jako správňáci a bez váhání následovali, sledovali a pronásledovali své saarloosky všude a pořád :-D.

Popisovat každý den, každého saarlooska, pánečky a ostatní lidské či psí kamarády by vydalo na román. Ne že jeho napsání by bylo obtížné – díky prožití by se psal vlastně sám, ale obávám se, že jeho čtení by snad zabralo i více času než ho dát na tyto stránky. Tak to zkusím tak „trošku“ vzít hop hop hopem a napsat jen „pár“ řádků.

Nejdříve díky všem, kteří dokázali nacpat své pánečky do aut, autobusů a vlaků jen aby se zůčastnili :-). A že to někteří měli daleko, složitě cestovali a pánečci zdržovali. Děkujem, bylo príma a zábava vás vidět, poznat a pomuchlit :-).

Škoda jen, že tento prodloužený týden byl zrovna tak krátký, dá se říct nejkratší prodloužený týden v roce. Tedy aspoň pro nás a naše jakovlky. Saarloosci i ostatní pejsci přijížděli, odjížděli, trávili s námi svůj čas, ochotněji či méně ochotně nechávali své pánečky a paničky bez dozoru a při tom všem se stíhali kamarádit, pošťuchovat, nechávat mazlit, ujasňovat si své nároky a místo v tak velké a různorodé smečce. Snad si to saarloosci užívali aspoň tak jak to vypadalo ;-).

Ne vždy bylo vše perfektní, ale o to to bylo snad zábavnější, akčnější a vůbec lépe zapamatovatelné.

I ostatním turistům, kteří měli ten skvělý nápad vyrazit na stejné procházky jako my se saarloosky přišla takováto čtyřnohá smečka úžasná a hodná obdivu. Pejsci byli úžasní a chovali se vzorně, velcí i malí se nechávali obdivovat a mazlit převázně malými, ale nejen těmi, dvounožci. A snad byla spokojenost na obou stranách a do pár alb přibudou fotečky se saarloosky.

A kde jste mohli saarloosky potkat? Nejdříve na procházce na Bludoveček u Šumperka, pak pokud jste měli štěstí a stejné odhodlání jak my tak na výšlapu z Ovčárny na Praděd – nevím jak saarloosci, ale pro dvounožce to snad byl opravdu nezapomenutelný zážitek, sáhnout si na „Praděd“ dřív než ho uvidí :-D.

Ostatně takovýchto zážitků není v životě mnoho a o to více a zábavněji se na ně vzpomíná – ještě jednou dík a uznání všem, kteří obzvláště tento výlet s námi „DALI“ ;-). Také jste nás mohli vidět v úterý v ZOO Olomouc, kde jsme si něktěří i užili komentovaného krmení vlků – ti naši jim v tu chvíli mohli jen tiše závidět, jelikož je ještě čekala kratší či delší cesta „domů“ a před cestou autem se nejí 🙂 – teda jakovlci, pánečci se nadlábli a nebýt vlčího počasí snad by ze ZOO ani neodešli. Také jsme se vydali téměř po roce zkontrolovat Lesní bar a přilehlé „bažiny“ 😉 v Lipové, to už pánečkům počasí přálo a tak jsme potkávali spousty dalších výletníků. Také jsme se odhodlali prověřit naše packy procházkou ze Skřítku na Rabštejn či „kratší“ provětrání kožíšků na Granátové skále a následném okruhu. Někteří z nás také pokořili Nový hrad, či Lesní studánku a i nějaké ty opravdu kratší okolní procházky.

Snad i ostatní si ze svého delšího či kratšího pobytu – návštěvy odvezli krom plných bříšek i nějaký ten pro ně příjemný a milý zážitek či vzpomínku, ikdyž vím že i bez těch smutnějších a ne tak zábavných jsme se neobešli.

Děkujem a těšíme se na další shledání na výstavách, procházkách, návštěvách, výletech, dovolených i třeba jen tak ;-).